İngilizce Konuşturan Eurocentres - Eurocentres

İngilizce Konuşturan Eurocentres

Nisan 19, 2021
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Eurocentres

Eurocentres

Sizi Arayalım

İngilizce Konuşturan Dil Kursu

Konuşmak bir dil öğreniminde kazanmak istenilen öncelikli hedeflerdendir. Her ne kadar dil öğrenimi tek bir yetkinlikten ibaret olmasa da iletişimin kurulması temeline dayalı yabancı dil öğreniminde konuşmanın önemi de atlanamayacak bir gerçektir.

İngilizce konuşmak zor mu?

İngilizce öğrenmek isteyen pek çok öğrenci İngilizce konuşmanın zor olduğunu düşünür. Bu dil öğreniminde de bir önyargın yaratmaktadır. Oysaki Eurocentres yerleşkelerinde İngilizce konuşma becerisi, tahmin edildiğinden çok daha kolay kazanılır. Eurocentres yerleşkelerinde öğrenciler; alanında uzman, ana dili İngilizce olan ya da İngilizce üzerine akademik kariyer yapmış profesyonellerden eğitim alırlar. Teorik eğitimden ziyade pratiğe ve dile maruz kalmaya dayalı bir eğitim aldıkları ve birçok farklı kaynaktan egzersiz yapma şansı yakalayan öğrenciler, konuşma becerilerine zannettiklerinden çok daha kısa sürede ulaşırlar. 

İngilizce konuşmanın avantajları

Herkesin bildiği gibi İngilizce, dünyada en çok konuşulan dil olarak gerek akademik anlamda gerekse profesyonel kariyer anlamında insanlarda aranan özelliklerin başında gelmektedir. Bakırköy ve Kadıköy dil kursları içinde CEFR sisteminin kurucusu olan Eurocentres yerleşkelerinde bu konudaki hassasiyet ön plandadır. 

Yurt dışında eğitim almak ya da işe başlamak isteyen, bunun yanında yurt dışına herhangi bir sebep ile yerleşmek isteyen herkesin İngilizce konuşması büyük avantaj getirmektedir. Günümz dünyasında insanlar, kendi ülkelerinde bile İngilizce bilmenin faydalarını görmekte, İngilizce bilmemenin ise dezavantajlarını yaşamaktadır. Daha iyi iş olanakları, daha yüksek maaşlı kariyer fırsatları için İngilizce artık zorunlu kriterlerin başında gelmektedir.

İngilizce konuşurken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

Elbette İngilizce konuşurken dikkat edilmesi gereken pek çok püf noktası bulunmaktadır. Eurocentres yerleşkelerinde verilen eğitim bu noktada öğrencilere büyük fırsatlar sunmaktadır. En önemli noktalardan biri, öğrencilere sağlanan birebir rehberlik hizmetidir. Bu durum öğrencilerin eksik oldukları noktaları tespit etmeye ve bu eksikleri gidermeye imkân sağlar. 

Eurocentres Bakırköy ve Kadıköy yerleşkelerinde sunulan eğitim müfredatı İngilizce konuşulmasında oldukça önemli noktalara parmak basmaktadır. İngilizce konuşurken dikkat edilmesi gereken noktaların başında telaffuz gelmektedir. Sanılanın aksine, uluslararası sınavlarda dahi aksan aranan özelliklerden biri değildir. Beklenen en önemli şey, temiz ve anlaşılır şekilde, kelimeleri doğru telaffuz ederek konuşmaktır.

 Eurocentres Bakırköy yerleşkesinde ve Eurocentres Kadıköy yerleşkesinde telaffuza çok önem verilir. Ana dersler dışında yapılan konuşma aktiviteleri ile öğrencilerin pratik kazanması sağlanır. Bu konuda yalnız konuşma aktiviteleri değil vocabulary aktiviteleri ile de öğrencilerin hem kelime bilgisi hem de kelimeleri doğru kullanmaları üzerine çalışmalar yapılır. Konuşma becerisi gramer bilgisinin yanında ne kadar çok kelime bilindiği ile de doğrudan ilişkilidir. Doğru gramer becerileri kazandırılan öğrenciler kelime bilgisi ve telaffuzla da konuşma konusunda yetkin bir seviyeye ulaştırılır.

Sizi ARAYALIM!