IDP IELTS Nedir? - Eurocentres

IDP IELTS Nedir?

Kasım 18, 2020
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Eurocentres

Eurocentres

Sizi Arayalım

Bakırköy IELTS Sınav Merkezi

IDP NEDİR?

Tam açılımı “International Development Program” olan IDP; British Council ile IELTS sınavının iki ortağından biri olan bir eğitim organizasyonudur. Bu organizasyonun yüzde elli hissesi Avustralya üniversitelerine aittir ve organizasyon, Avustralya, Yeni Zellanda, Amerika, Birleşik Krallık, İrlanda ve Kanada’da öğrencilere yaşam ve eğitim olanağı sunar. IDP’nin otuzdan fazla ülkede yüzü aşkın ofisi bulunmakta ve beş yüzden fazla danışmanı ile hizmet vermektedir. Her yıl üç yüz binden fazla IELTS sınavı yapıp on binden fazla kişiye göçmenlik, eğitim ve iş olanağı sunmaktadır. IDP, otuz beş ülkede iki yüzden fazla test merkezine sahip bir ağı yönetmektedir.

IELTS IDP Yerleşke

1969 yılında, AAUCS (Australian Asian Universities’ Cooperation Scheme) adı ile kurulmuştur. Daha sonra IDP olarak adını değiştirmiştir. 2017 yılının başında ise İngiliz politikacı Jeremy Hunt ile ortaklık sağlamıştır.

IDP IELTS SINAVI nedir?

Yurt dışında eğitim, iş ve yaşam olanakları sunan IELTS sınavı, 140’tan fazla ülkede geçerliliğe sahiptir. Günümüzde akademik kurumlar, iş dünyası, dernekler ve hükümetlerin de içinde bulunduğu 10.000’i aşkın uluslar arası kurum ve kuruluş tarafından kabul edilen IELTS sınavı İngilizce dil yeterliliğini ölçümleyen en prestijli sınavların da başında gelmektedir.

Academic ve General Training olmak üzere iki farklı modül seçeneği bulunan IELTS sınavının iki saat kırk beş dakikalık süresi içinde dört bölüm bulunur: okuma, yazma, dinleme, konuşma.

Bakırköy IELTS Sınav Yerleşkesi

2020 yılı ile beraber EUROCENTRES TÜRKİYE & IDP IELTS TÜRKİYE iş birliği ile Bakırköy yerleşkesinde “IELTS Sınav Merkezi” olarak hizmet vermekteyiz. IELTS Eğitimleri de alabileceğiz yerleşkemizde aynı zamanda sınavlarınıza da girebileceksiniz. Güncel tarihler ve başvuru için https://idpieltsturkey.com/tr/test-centre/ielts-computer-based-test-centre-bakirkoy/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

Paper Based IELTS / Computer Based IELTS farkı nedir?

Adayların tercihine göre kâğıt üzerinden ya da bilgisayardan gerçekleştirilebilen iki formatı bulunan sınavın uygulanış biçimleri farklı olsa da içerik ve ücretleri değişiklik göstermemektedir. Bilgisayarlı IELTS sınavının bir avantajı sonuçların daha hızlı ulaşması ve sınavların daha sık yapılmasıdır. Bilgisayar üzerinden yapılan IELTS sınavında en geç beş gün içinde sonucunuz size bildirilirken kâğıt bazlı IELTS sınavında bu süre yaklaşık iki haftaya kadar uzayabilmektedir.

Kağıt üzerinde yapılacak sınav başvuruları için İstanbul ve Ankara’da 24 saat kala dahi zamanınız bulunur. Bu süre diğer şehirlerde yaklaşık bit hafta öncesine kadardır. Bilgisayarlı IELTS için ise IDP merkezlerinde yedi gün, günde üç seans şeklinde sınavlar gerçekleştirilmektedir ancak en geç yetmiş iki saat öncesinde kayıt yaptırma zorunluluğu bulunmaktadır.

IELTS sınav ücretleri ne kadar?

Paper Based ve Computer Based IELTS sınavlarının güncel ücreti sabitlenmiş döviz kuru ile 1265 TL olarak belirlenmiştir. Bunun yanı sıra IELTS life skills sınavı 1160 TL ve IELTS UKVI paper based ve computer based sınavları ise 1450 TL ücrete sahiptir. IELTS sınavlarının hiçbirinde geç kayıt ücreti seçeneği bulunmamaktadır.

IELTS Sınavı Güncel Fiyatları ve Kayıt için : https://idpieltsturkey.com/tr/test-centre/ielts-computer-based-test-centre-bakirkoy/

Sizi ARAYALIM!